marketing online

Kto jest twórcą Google?

• Zakładki: 2

Czy zastanawiałeś się kiedyś, kto stworzył najpopularniejszą na świecie wyszukiwarkę internetową, Google? No to masz szczęście! W tym wpisie przyjrzymy się historii Google i jej twórcom – dwóm studentom Uniwersytetu Stanforda o nazwiskach Larry Page i Sergey Brin. Dowiedzmy się więcej o tych pionierskich informatykach

Wczesne lata Google’a
W 1995 roku Larry Page był studentem pierwszego roku studiów doktoranckich na Uniwersytecie Stanforda. Zajmował się sztuczną inteligencją i badał, w jaki sposób tworzyć rankingi stron internetowych, gdy w 1996 roku poznał Sergeya Brina. Brin również był doktorantem specjalizującym się w eksploracji danych i pracował jako asystent Page’a podczas ich wspólnych studiów na Stanfordzie

Page i Brin szybko zdali sobie sprawę, że ich badania można wykorzystać do stworzenia wydajnej wyszukiwarki internetowej, która szybko wyszukałaby odpowiednie wyniki dla użytkowników na podstawie poszukiwanych przez nich informacji. Postanowili założyć własną firmę w celu opracowania takiej wyszukiwarki, którą nazwali „BackRub” ze względu na jej zdolność do analizowania backlinków pomiędzy stronami internetowymi. Po dwóch latach rozwoju BackRub przekształcił się w to, co dziś znamy jako wyszukiwarkę Google!

W 1998 roku Page i Brin założyli firmę znaną obecnie jako Alphabet Inc, która jest spółką matką Google LLC (oficjalna nazwa wyszukiwarki). Sama nazwa „Google” pochodzi od błędnej pisowni słowa „googol” – matematycznego terminu oznaczającego 10^100 (liczba reprezentowana przez 1, po której następuje 100 zer). Odzwierciedla to ich misję uporządkowania wszystkich informacji świata w sieci! Page jest obecnie dyrektorem generalnym, a Brin prezesem Alphabet Inc. i nadzoruje nowe projekty, takie jak samojezdne samochody i infrastruktura światłowodowa.

Podsumowując, Larry Page i Sergey Brin to dwaj pionierzy informatyki, którzy dzięki wynalezieniu wyszukiwarki Google zrewolucjonizowali sposób dostępu do informacji w sieci! Ich historia jest inspirująca i pokazuje determinację, wytrwałość i innowacyjność – cechy, do których młodzi czytelnicy mogą dążyć sami! To niesamowite, co może się wydarzyć, gdy genialne umysły połączą się, by stworzyć coś wielkiego – niezależnie od tego, jak niemożliwe może się to wydawać!

61 wyświetleń
bookmark icon