różne

Jak dodać swoją stronę do wyszukiwarki Google

• Zakładki: 2

Jeśli masz stronę internetową, chcesz, żeby ludzie ją znaleźli. Jednym z najlepszych sposobów na to, by Twoja strona była widoczna dla potencjalnych klientów, jest dodanie jej do wyszukiwarki Google. Choć na początku dodanie strony do wyszukiwarki Google może wydawać się trudne, w rzeczywistości jest to dość proste i można je wykonać w kilku krokach.

Załóż konto Google

Pierwszym krokiem do umieszczenia twojej strony w Google jest utworzenie darmowego konta Google. Będziesz używać tego konta do wszystkich swoich przyszłych interakcji z Google, więc upewnij się, że utworzysz konto z adresem e-mail, który zapamiętasz i będziesz używać w najbliższej przyszłości. Po utworzeniu konta zaloguj się i przejdź do strony „Prześlij adres URL”

Prześlij adres URL swojej strony

Po zalogowaniu się na swoje nowe konto przejdź na stronę „Prześlij adres URL” i wklej adres URL swojej strony w odpowiednie pole. Następnie kliknij wyślij. Proces wysyłania może potrwać kilka tygodni, więc nie przejmuj się, jeśli nic nie stanie się od razu. Powinieneś też pamiętać, że po przesłaniu witryny trzeba jeszcze wykonać dodatkowe kroki, zanim pojawi się ona w wynikach wyszukiwania w google.com lub w innych witrynach korzystających z technologii wyszukiwania Google (takich jak AOL czy Ask)

Optymalizacja witryny pod kątem SEO

Po przesłaniu witryny należy ją zoptymalizować pod kątem SEO (Search Engine Optimization). Polega to na upewnieniu się, że treść witryny zawiera odpowiednie słowa kluczowe (słowa lub frazy związane z tym, co ludzie mogą wpisać do wyszukiwarki, szukając czegoś związanego z tym, co oferujesz) oraz na zoptymalizowaniu sposobu użycia tych słów kluczowych w treści witryny. Ponadto optymalizacja SEO obejmuje również zwiększanie liczby backlinków z innych stron (czyli linków z innych stron wskazujących na twoją stronę). Im więcej backlinków z wiarygodnych źródeł wskazuje na Twoją stronę, tym większa szansa, że pojawi się ona wyżej na stronach wyników wyszukiwania (SERP).

Dodanie strony internetowej do wyszukiwarki google nie jest trudne, ale trzeba wykonać kilka kluczowych kroków, aby znalazła się ona na liście poprawnie i aby ludzie mogli ją łatwo znaleźć podczas wyszukiwania online. Utworzenie konta w wyszukiwarce google i przesłanie adresu URL witryny to tylko początek tego procesu; od tego momentu optymalizacja pod kątem SEO i zwiększanie liczby backlinków stają się istotnymi elementami maksymalizacji widoczności w SERP-ach. Wykonując te proste kroki co kilka miesięcy, możesz sprawić, że więcej osób znajdzie drogę do twojej strony!

73 wyświetlenia
bookmark icon