różne

Jak dodać stronę do wyszukiwarki Google?

• Zakładki: 5

Każdemu właścicielowi witryny internetowej zależy na tym, aby jak najszybciej znalazła się w indeksie wyszukiwarki Google. Eksperci znają przynajmniej kilka różnych sposobów na dodanie strony internetowej do Google. Najlepszy efekt przyniesie skorzystanie z narzędzia do zgłaszania nowych witryn. Można też wysłać mapę strony www do Google Search Console. Każdy ma swój sprawdzony sposób na to, jak dodać stronę do wyszukiwarki Google. Poniżej prezentujemy trzy sposoby, które umożliwiają zrobienie tego skutecznie i bez zbędnych czynności.

Narzędzie do zgłaszania nowych witryn

Bardzo funkcjonalne i intuicyjne w obsłudze narzędzie do zgłaszania stron www do Google można znaleźć pod adresem: https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url. Pierwszym krokiem jest oczywiście zalogowanie się do własnego konta Google, a następnie należy skorzystać z formularza, który się pojawi, do którego wpisuje się adresURL. Konieczne jest również potwierdzenie, że nie jest się robotem i przesłanie formularza. W ten sposób można bardzo szybko poinformować Google o nowej stronie www. W przypadku dużych serwisów, zdarza się, że nie wszystkie podstrony zostaną zaindeksowane, na co należy zwrócić uwagę/

Przesłanie mapy do Google Search Console

Istnieje też możliwość dodania strony do wyszukiwarki przy pomocy narzędzia, jakim jest Google Search Console. Najpierw konieczna jest zweryfikowanie własności witryny. Po pomyślnej weryfikacji można już przesłać mapy w formacie XML. Zdecydowanie warto skorzystać z tej opcji, kiedy mamy dużą stronę z wieloma podstronami i zastanawiamy się jak dodać stronę do wyszukiwarki Google.

Google samo zaindeksuje stronę

Wiele osób korzysta po prostu z opcji trzeciej, która jest na pewno najwygodniejsza. Google samo znajdzie nową witrynę i zaindeksuje ją. Może to potrwać do kilku dni. Proces można nieco przyspieszyć, jeśli pozostawimy link do własnej strony na innym portalu www. Aby zweryfikować, czy strona znajduje się już w indeksie Google, można wpisać w wyszukiwarce: „site:nazwatwojejstrony.pl”.

135 wyświetleń
bookmark icon