seo

Co to jest rel noopener?

• Zakładki: 81

Decydując się na założenie strony internetowej, musisz wiedzieć, że będziesz musiał na niej publikować wiele różnych linków. Bez nich trudno będzie uzyskać odpowiednią pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania. Linki są bowiem tym, co wyszukiwarki oceniają pozytywnie. Aby jednak tak było, niezbędne jest stosowanie ich w odpowiedni sposób. Konieczne jest stosowanie różnego rodzaju atrybutów, do których zalicza się między innymi rel noopener. Co on oznacza dla robotów wyszukiwarek?

Czym są atrybuty linku?

Aby lepiej zrozumieć omawiany temat, warto zacząć od krótkiego wyjaśnienia czym w ogóle jest atrybut linku. Jest to jakby część dodatkowa linku, która nie jest obowiązkowa, ale w wielu przypadkach bardzo się przydaje. To właśnie za sprawą różnych atrybutów linki działają tak, jak powinny, a jednocześnie są w pełni bezpieczne dla Internautów, którzy w nie klikają. Stosując atrybuty, w prosty sposób wydajesz robotom wyszukiwarek określone polecenia. W efekcie sposób indeksowania strony czy jej skanowania może się zmieniać. Oznacza to, że do stosowania atrybutów należy podchodzić ostrożnie. Jeśli zastosujesz je źle, musisz liczyć się z tym, że roboty wyszukiwarki nie zadziałają tak, jakbyś tego oczekiwał.

Co oznacza rel noopener?

To atrybut, który w dużym stopniu odnosi się do tego, jak bezpieczny jest link. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że obecność tego atrybutu Google ocenia bardzo pozytywnie. Na ogół rel noopener stosowany jest razem z innym atrybutem. Chodzi o target=”_blank”. Ten atrybut wskazuje, że strona będzie otwierała się w nowej karcie. Generalnie jest to bardzo pożądane. Sprawia bowiem, że Internauta nie musi opuszczać podstawowej strony, ale zobaczyć co znajduje się na tej, na którą przekierowuje link. Niestety, wiąże się z tym pewne ryzyko. Takie strony są bowiem narażone na liczne ataki phishingowe. Jeśli chcesz zatroszczyć się o tych, którzy będą wchodzić na Twoją stronę, musisz pamiętać o stosowaniu odpowiednich atrybutów linków Opisany rel noopener będzie chronił przed podkładaniem szkodliwych treści w miejsce tej strony, która jest linkowana.

237 wyświetleń
bookmark icon